Asansörlü Taşımacılık Hizmeti

Asansörlü Taşımacılık Hizmeti

Asansörlü Evden Eve Nakliyat ve Taşımacılık Özellikle evden eve nakliye çeşitlerinden biri olan asansörlü taşımacılık, ve asansörlü evden eve nakliyat hizmetin de yardımcı fonksiyonlar ile taşımacılığı geliştirmiş ve ileri seviyeye taşımıştır. Özel yük asansörü sayesinde firmaların tercihi haline gelen ve evden eve nakliye işlemi için kolaylıklar sağlayan bu taşımacılığın amacı eşya sahibine kolaylıklar sağlamaktadır. Apartman dairesi yukaru katında oturan ve kapıdan çıkma zorluğu yaşayan eşyaların taşınımında oldukça kolay bir çözüm sunan bu sistem ile evden eve nakliyat sektörüne farklı bir bakış açısı kazandırılmıştır. Halk dilinde vinç görevi üstlenen asansör nakliye şirketi tarafından elde edilir ve taşıma günü eşyaların asansörle taşınarak araca konulması sağlanmaktadır. Yine araçdan aynı şekilde indirilmesi sağlanan nakliye hizmeti kolaylıkla sağlanmış olur.

Asansör Çalışma Prensibi

Evden eve nakliye görevi ihtiyacı doğrultusunda tasarlanan ve halk dilinde vinç görevi üstlendiği bilinen asansörlü taşımacılık ile evden eve nakliyat işlemleri çok kısa süürede gerçekleşmektedir. Nakliyatın sağlandığı firma tarafından kullnılan asansörün çalışması için belirli koşullar sağlanmalıdır. Bu koşullardan ilki asansörün ev balkonuna kurmaya müsait olduğu incelenmesi yapılır. Ve genellikle daire balkonlarına asansör kurulumu gerçekleşir. Asansörün kurulmasına müsait olmadığı zamanlarda evin en uygun penceresine asansör kurulumu yapılarak pencere sökülüyor. Nakliye şirketlerinin tamamı nakliye işlemi sırasında oluşacak herhangi bir zararın karşılanmasına garanti verdiğinden, uygunsuzluk durumunda sökülen pencere de şirket tarafından karşılanmaktadır. Asansör kurulumunda diğer aparatlarında temini nakliye şirketi tarafından sağlanmakta ve taşıma işlemi uzman bir ekiple gerçekleştirilmektedir.

Asansörlü Taşınmacılığın Yararları

Bu taşımacılığın birçok yararı bulunmaktadır. İlk olarak eşyaların ev dışında başka yere teması engellenerek zarar görmesi engellenir. Yine asansörlü taşımacılık sayesinde diğer apartman sakinleri ile muhattap olunmak zorunda kalınmaz ve gürültü kirliliğine de son verilir. Hiçbir işçinin çalışması söz konusu değildir bu nedenle yorulmada olmaz. Asansör nedeni ile oluşacak eşyaların zarar görmesinde yine nakliye şirketi sorumluluğundadır. Asansör oldukça yüksek katlara kadar çıkabilmektedir. İnsan sağlığını açısından da önemsenen bir taşımacılık olan asansör ile nakliyatta eşyaların üst kata taşınması da aynı işlem ile sağlanır. Kuralları bazında hareket edilmesi ile oldukça güvenilir bir sistemdir.

HEMEN ARA
WHATSAPP'TAN SOR